Akkreditáció

Záróeseményéhez közeledik a Gazdaságtudományi Kar és a Bölcsésztudományi Kar szakmai projektje, a T-Modell Junior projekt. A közös szakmai tevékenység az egyéni társadalmi felelősségvállalást támogató kompetenciák és hálózati kapcsolatok erősítése révén hívja fel a figyelmet a társadalmi innováció fontosságára.
Karunk három oktatója Horváth Dóra, Kuttor Dániel és Péter Zsolt május utolsó hetében az ERASMUS+ program keretében látogatást tett az Ivane Javakhishvili Állami Egyetemen Tbilisziben, Grúziában.
A duális képzéssel kapcsolatos kérdések megválaszolására és a felvételi eljárás részleteivel kapcsolatos útbaigazítás céljából 2016. április 20-án 14 órától a XXXII. előadóban Duális képzési Információs Nyílt Napot szervezünk.
KÖZGAZDASÁGI KUTATÁS ÉS OKTATÁS FEJLESZTÉSÉÉRT ALAPÍTVÁNY A MISKOLCI EGYETEMEN
Adószám: 18424854-1-05
A logisztikai menedzsment mesterképzés 2017/18. tanév őszi félévétől ellátásilánc-menedzsment néven kerül meghirdetésre
Pénzintézeti szektorban tevékenykedő zártkörűen működő részvénytársaság elkötelezett munkatársat keres adatelemzési munkatárs munkakörbe
2016. december 1-jén „Az adórendszer és a könyvvizsgálat aktuális kérdései” címmel rendezte meg VIII. Szakmai Napját a Pénzügyi és Számviteli Intézet, a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karának meghívott oktatói, a Magyar Könyvvizsgálói Kamara tagjai, az intézettel kapcsolatban álló gazdálkodó szervezetek képviselői, hitelintézeti szakmai partnerek és a pénzügy-számvitel szakos FOK, BSC és számvitel szakos MSC hallgatók részvételével.
Talpraesett, fiatal, egyetemista gyakornokok jelentkezését várjuk, akiket motivál egy új online cég indulásában való részvétel.
A Gazdaságtudományi Kar 2016 november 16-17-én rendezi meg a hallgatók és oktatók részére szóló szakmai rendezvényét.
A Miskolci Egyetem társadalomtudományi képzést adó karai közös programjának megvalósításához keressük azokat a tehetséges hallgatókat, akik valami többre vágynak:

- fontosnak tartják az értelmiségi létre, a közösség szolgálatára való felkészülést,

- szeretnének már egyetemi éveik alatt közvetlenül bekapcsolódni a hátrányos helyzetű térségek és csoportok segítésébe, de

- nem vetik meg a jó társaságot, a kirándulást sem
A Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kara 2016. szeptemberében hatodik alkalommal rendezi meg a Susánszky János Esettanulmány versenyt, melyben egy valós vállalat valós üzleti problémájára kell megoldást adnia a résztvevő négy fős csapatoknak. Az elmúlt években a Kar csapata öt másik meghívott intézmény hallgatóival mérhette össze tudását.
A Gazdaságtudományi Kar 2016-ban is sikeres nyári egyetemet szervezett hallgatói részére.
Karunk idén szeptember 10-én, szombaton rendezi meg az 5, 10, 15 és 20 éve végzett hallgatói számára a jubileumi találkozót. Minden ünneplő érdeklődőt sok szeretettel hívunk és várunk!
A következő akadémiai évben karunk együttműködése a dél-kaukázusi régió kiemelt felsőoktatási intézményeivel új szakaszába léphet, köszönhetően az ERASMUS+ mobilitási program támogatásának.
Újra indul a nyári gyakornoki program a Google Groundon!

Jelentkezz június 30-ig, és légy a 42 kiválasztott résztvevő egyike!
Tanulmányutak, nyári egyetemek, kutatói ösztöndíjak és egyéb pályázati lehetőségek hallgatóink számára.
A magyarországi Fulbright Bizottság idén is meghirdette az Amerikai Egyesült Államokba szóló ösztöndíjait, posztgraduális hallgatók és oktatók részére, a 2017/2018-as tanévre.

További információk a honlapon: fulbright.hu, valamint segítség helyben az international@uni-miskolc.hu emailcímen.

A pályázatok leadási határideje: május 23-a, ill. október 10-e.

Minden pályázónak sok sikert kívánunk!
Szeretnél lépést tartani a digitális kor kihívásaival?
Tanulj a legjobbaktól!

Google Digital Workshop
digitális ismeretek a jelen es a jövő webes szakértőinek
Az Otthonunk Miskolc program olyan példaértékű kezdeményezés, amely a Miskolci Egyetem hallgatóira építve valósít meg gyakornoki programot a város intézményeiben és az általa tulajdonolt vállalatokban, cégekben. Program a valódi munkaerő-igényen alapul, így a részt vevő hallgatók gyakornoki munkájuk végén – diplomaszerzéshez kötötten – azonnal munkába állhatnak.