1. Nemzetközi Nap

2015. november 17., 16:25
Karunkon november 24-én első alkalommal kerül sor a Nemzetközi Napra. Az esemény fő célja a nemzetközi mobilitási hajlandóság fokozása a hallgatók körében. Emellett az alkalom kiváló lehetőséget nyújt személyes kapcsolatépítésre is a Karon tanuló külföldi hallgatókkal.

Program letölthető itt.

Csatlakozzon hozzánk!

1st International Day

The 1st International Day takes place on 24th November at our Faculty. The main aim of the event is to enhance the international mobility among our students. Besides the event offers perfect opportunity to contact the foreign students and gather information from our partners institutions.

Programme can be downloaded from here.

Join us!