Hantos hallgatók a Diák Menedzsment Bajnokságon

2021. november 29., 10:25
A szakkollégium tagjai az utóbbi pár hétben egy izgalmas összetett versenyen vettek részt. A Diák Menedzsment Bajnokság egy interaktív, valós idejű szimulációs verseny, mely selejtezőjének keretein belül valós versenytársak között próbálhatták ki a cégvezetés élményét.
A verseny alatt számos tantárgy elméleti elemeit kellett gyakorlati környezetbe helyezni. Az október 25.-től november 4.-ig tartó versenyben 4 fordulót rendeztek. Ezek során a csapatok célja az volt, hogy minél nagyobb részesedésre tegyenek szert a fordulóról fordulóra változó piacon. Figyelni kellett a konkurens csapatok döntéseit és ennek megfelelően változtatni a saját cégük árait, kiadásait.  A verseny komplex feladatai ellenére a csapataink jól teljesítettek, ügyesen vették az eléjük állított akadályokat.