Együttműködési megállapodás az Oroszországi Népek Barátsága Egyetemmel (RUDN)

2021. július 2., 12:00
Újabb intézménnyel bővült a nemzetközi partnereink hálózata. 2021 május 18-án került aláírásra együttműködési szerződés a moszkvai Oroszországi Népek Barátsága Egyetemmel, mely az Oroszországi Oktatási Minisztérium felmérése szerint Oroszország harmadik legszínvonalasabb egyeteme (az első helyen a Moszkvai Lomonoszov Állami Egyetem, a második helyen a Szentpétervári Állami Egyetem áll). A RUDN előkelő helyet ( #317) foglal el a QS World University Rankings-ben és az EECA University Rankings-ben is (#43).

Az egyezmény a hallgatói és oktatói mobilitás erősítésén túl a közös kutatási és oktatási tevékenység előmozdítását is szolgálja.