Susánszky János Esettanulmány verseny ME-GTK hallgatóknak - Idén először „Belső verseny” is

2016. szeptember 13., 13:50
A Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kara 2016. szeptemberében hatodik alkalommal rendezi meg a Susánszky János Esettanulmány versenyt, melyben egy valós vállalat valós üzleti problémájára kell megoldást adnia a résztvevő négy fős csapatoknak. Az elmúlt években a Kar csapata öt másik meghívott intézmény hallgatóival mérhette össze tudását.

Ebben az évben azonban két újításra is sor kerül. A korábban megszokottak mellett a versenyt meghirdetjük egyrészt középiskolás diákoknak –annak érdekében, hogy bepillantást nyerve a közgazdászok munkájába segítséget nyújtsunk nekik a pályaválasztásban- másrészt pedig széles körben lehetőséget biztosítunk Karunk hallgatóinak is a megmérettetésre.

Azok a hallgatók, akiket érdekel az esettanulmányok világa, de eddig még nem vettek részt versenyeken, most lehetőséget kapnak arra, hogy megmutassák mennyire boldogulnak egy valós vállalati probléma megoldásával versenyszituációban. Ezen „belső verseny” az „éles versennyel” megegyező időpontban (2016.09.29-30.) és feltételekkel kerül megrendezésre. A három-négy főből (nappalis hallgatók) álló csapatok 2016.09.29.-én 14.00-kor kapják meg az eseteket és 18 óra áll rendelkezésükre, hogy elkészítsék 15 perces prezentációjukat (.pptx) és vezetői összefoglalójukat. Másnap 8.00-tól kerül sor a szóbeli prezentációkra és az értékelésre. Ezt követően a „belső verseny” résztvevői meghívást kapnak, hogy meghallgassák az „éles verseny” prezentácóit 11.00-től.

Három-négy fős csapatok jelentkezését várjuk az alábbi linken:

Azok a hallgatók, akik nem találtak maguknak csapatot a határidőig, de szívesen versenyeznének az alábbi linken jelentkezhetnek:

Határidő: 2016.09.25. Hétfő 12.00

Azoknak a hallgatóknak, akik még nem vettek részt ilyen megmérettetésen két alkalommal (hasonló tartalommal) rövid tájékozatatást szervezünk, hogy megismerjék a megoldással kapcsolatos elvárásokat:

2016.09.15. Csütörtök  16.00-18.00 XX.ea

2016.09.23. Péntek  08.00-10.00 A4/220b

Bízunk benne, hogy hallgatóink hasznos tapasztalatokhoz juthatnak!

További információ: suveges.gabor@uni-miskolc.hu