Legyél a GEMI kiváló hallgatója, legyél G-EMInens

2021. október 14., 09:15
A Gazdaságelméleti és Módszertani Intézet megválasztja a félév legjobban teljesítő hallgatóját és a G-EMInens címet adományozza számára. A díjátadásra február elején kerül sor, az első három hallgatót díjazzuk.

Amennyiben részt szeretnél venni a megmérettetésben regisztrálj 2021. november 15-ig az alábbi linken: https://forms.gle/Xr3ehHtqKcS5Eb3M7

A kiválasztás az alábbi szempontok szerint történik:

1. A Gazdaságelméleti és Módszertani Intézet tantárgyaiban nyújtott teljesítmény.
  2. Az Intézet keretein belül, illetve az intézeti kollégák támogatásával végzett tudományos és a tantárgyakon kívüli tanulmányi tevékenység (pl. tdk dolgozat írása, tanulmányi versenyek, stb.)

Az alábbi tantárgyakat vesszük figyelembe a tantárgyi értékeléskor:

Felsőoktatási szakképzés hallgatói

Közgazdaságtan alapjai

Statisztikai szoftver alkalmazás

Alapképzésben résztvevő hallgatók

Mikroökonómia (angolul és németül is)

Nemzetközi közgazdaságtan (angolul is)

A fejlődés gazdaságtörténete

Üzleti statisztika (angolul is)

Döntéselőkészítés módszertana

Gazdaságstatisztika

Mesterképzés hallgatói

Nemzetközi kvalitatív elemzés

Gazdaságstatisztika

A hallgatók értékelése az alábbi szempontok szerint történik:

tantárgyak eredményei (zárthelyi illetve vizsgadolgozatok eredményei százalékosan, átlagolva)

max. 100 pont

tudományos és többlet tanulmányi tevékenység

(helyi tdk: részvétel=10 pont, helyezés: 1.=25 pont, 2.=20 pont, 3.=15 pont

otdk: részvétel=50 pont, helyezés: 1.=100 pont, 2.=90 pont, 3.=80 pont

demonstrátor=20 pont

tanulmányi versenyek: 10-100 pont

tantárgyak teljesítése idegen nyelven: 10 pont/tantárgy)

max. 100 pont

Összesen:

max. 200 pont

Megjegyzés: a GEMInens díjat azok kaphatják meg, akik legalább egy tárgyat felvettek 2021 őszén a GEMI kínálatából, és a felvett tárgya(ka)t legalább jó (4) átlaggal teljesítik.

Ne felejtsd el a regisztrációt 2021. november 15-ig az alábbi linken: https://forms.gle/Xr3ehHtqKcS5Eb3M7