Akkreditáció

A Gazdaságtudományi Kar Öregdiák Találkozója 2011

2011. szeptember 6., 20:20
A Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karának 5, 10 és 15 évvel ezelőtt végzett hallgatói 2011 szeptember 03-án tartották első hagyományápoló rendezvényüket.

Az egész napos rendezvényt a GTK oktatóinak közreműködésével a Connexio (kötelék) Hagyományápoló Klub szervezte.

A klub jelmondata tömören fejezi ki az alapvető küldetést:

„Hagyomány: ifjú testnek ősi lélek” (J. Heider)

A Selmeci diákhagyománnyal kapcsolatban a Gazdaságtudományi Kar az Alma Materhez és a Karunkhoz való kötődést erősítve kari szintre kívánja emelni a végzett hallgatókkal való kapcsolattartást és a hagyományok ápolását.

A Hagyományápoló Klub működése, a rendszeres találkozók és a folyamatos kapcsolattartás megszervezésén túl a Kar korábban jóváhagyott tehetséggondozási programjának társadalmasítását szolgálja, s biztosítja a rendezvénysorozat integrálását, a Kar egységes minőségirányítási rendszerébe.

A jubiláló évfolyamok

egykori hallgatóinak

szavatai alapján az

első Connexio Emlékérmet

Szilágyi Dezsőné

nyugalmazott egyetemi oktató

vehette át.

A találkozó programja keretében:

• Ünnepi Kari Tanács ülést tartottunk az 5, 10, és 15 éve végzett közgazdászok, volt dékánok, jelenlegi kari vezetők, meghívott előadók és oktatók részvételével az egyetem Susánszky János termében, ahol a névadó emléktáblájának megkoszorúzására is sor került.

•  Évfolyamonkénti találkozókon kötetlen beszélgetésekre került sor

•  A végzett évfolyamok számára „Nosztalgia” Fogadást és Szakestélyt tartottunk