Akkreditáció

A pénzügyi, közgazdasági képzést segítő együttműködési megállapodást kötött az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA), valamint a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kara. A megállapodás alapján az OBA szakértői bekapcsolódnak a Gazdaságtudományi Kar alap és mester szintű pénzügyi, közgazdasági, valamint nemzetközi gazdálkodási képzésébe, az egyetem szakkollégiumi tehetséggondozásába, valamint a PhD hallgatókkal kapcsolatos konzultációkba.
A KSH Lakossági Szolgáltatások Adatgyűjtési Főosztálya teljes munkaidős állást hirdet statisztikusi munkakörben Miskolcon
A Gazdaságtudományi Kar április 20-án várja a DUÁLIS KÉPZÉS iránt érdeklődő leendő hallgatóit, az immár negyedik alkalommal megrendezésre kerülő Duális Képzési Információs Nyílt Napon.
A Magyar Nemzeti Bank és a Miskolci Egyetem idén is meghirdeti közös ötletpályázatát a pénzügyi kultúra és a pénzügyi tudatosság fejlesztés érdekében.
A Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karán 2017. november 28.-án a FINTELLIGENCE Pénzügyi Kultúra Központ és a Magyar Könyvvizsgálói Kamara Borsod-Abaúj-Zemplén megyei szervezete közreműködésével komoly érdeklődés mellett került megrendezésre „Az adórendszer és a könyvvizsgálat aktuális kérdései” címmel Pénzügyi és Számviteli Intézet jubileumi, X. Szakmai Napja.
2017-ben is sikeresen zárult a Karunk által immár több éve megrendezett SAP nyári egyetem.
Záróeseményéhez közeledik a Gazdaságtudományi Kar és a Bölcsésztudományi Kar szakmai projektje, a T-Modell Junior projekt. A közös szakmai tevékenység az egyéni társadalmi felelősségvállalást támogató kompetenciák és hálózati kapcsolatok erősítése révén hívja fel a figyelmet a társadalmi innováció fontosságára.
Karunk három oktatója Horváth Dóra, Kuttor Dániel és Péter Zsolt május utolsó hetében az ERASMUS+ program keretében látogatást tett az Ivane Javakhishvili Állami Egyetemen Tbilisziben, Grúziában.
A duális képzéssel kapcsolatos kérdések megválaszolására és a felvételi eljárás részleteivel kapcsolatos útbaigazítás céljából 2016. április 20-án 14 órától a XXXII. előadóban Duális képzési Információs Nyílt Napot szervezünk.