Több támogatás jut az Erasmus+ programra

2015. február 24., 09:20
Idén is lehet pályázni az Erasmus+ hallgatói mobilitás támogatására, több mint egy milliárd forint jut az Ifjúsági Programra. Ezzel a támogatással évente hétezer, az uniós költségvetési ciklus hét éve alatt pedig körülbelül 50 ezer fiatal vehet részt a programban.

A Miskolci Egyetemen a 2007-2013 közötti időszakban több mint 700 hallgató részesült Erasmus támogatásban külföldi részképzés vagy szakmai mobilitás megvalósítása érdekében.

Az Erasmus+ Ifjúsági Programra idén egy milliárd forint jut, ami 40 százalékkal több a korábbi hétéves támogatási ciklushoz képest. A magasabb támogatás hatása a Miskolci Egyetemen is érezhető, körülbelül 70 millió forintot használhat fel az intézmény, amit kifejezetten a mobilitásra, a hallgatók és oktatók nemzetközi utazásaira fordíthatnak.

Az Erasmus+ támogatásról a Miskolc Televízió is beszámolt MIskolc Ma c. műsorában.

A pályázati feltételekről bővebb információt az egyetemi Erasmus honlapon találtok: http://erasmus.uni-miskolc.hu/